בלוג

כל הדברים שרצית לדעת על כינים…

אוהבים לעשות סלפי עם החברים? שימו לב, אתם עלולים להידבק בכינים!

להצטלם בתמונת סלפי מהווה עבור רובנו פעולה שגרתית יום יומית וכיפית, אך מה שלרוב אין אנו מודעים אליו הוא שבפעולה זו עלולה להתרחש הדבקה של כינים.

מבחינה היסטורית, כשהילדים מתבגרים לרוב יש פחות מקרים של כינים, שכן בני נוער אינם חולקים ביגוד רב ואביזרי שיער שונים או ישנים קרוב זה לזה כמו בגיל צעיר יותר. אך לאחרונה נראה כי תופעת הסלפי משנה נתונים אלו. כאשר בני נוער מצטלמים לתמונת הסלפי הם נוטים לקרב את ראשם אחד אל השני כדי להיכנס לתמונה, וקרבה זו של ראש בראש מהווה את הדרך העיקרית להתפשטות הכינים (על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעה CDC).  חשוב לציין כי הכינים לא עפות ואינן קופצות, כך שהדרך היחידה שבה הן יכולות להתפשט היא על ידי מגע פיזי עם שיער של אדם אחר.

לאחרונה טבעה רופאת ילדים את המונח 'כינים במדיה החברתית', בעקבות תופעה רחבה של בני נוער עם כיני ראש, ושייכה זאת להצטלמות בתמונת סלפי עם בני נוער נוספים. יתרה מכך, גם בקליניקת שומרי הראש אנו רואים מקרים רבים של כינים בקרב בני נוער.

על מנת להתמודד עם בעיית ההדבקות, אנו מציעים להיזהר ממגע ראש אל ראש בעת צילום תמונת הסלפי כמה שאפשר, לשטוף מסרקים ומברשות שהיו משותפים לשני אנשים שונים, ולהניח במייבש כל בגד שנלבש בעת חשד לכיני ראש על טמפרטורה גבוהה למשך 20 דקות לפחות.

אנו רוצים לשמור על ראשכם נקי! על כן, אם גם אתם נדבקתם אתם מוזמנים להגיע אלינו לשומרי הראש ובתוך שעה תצאו מכאן ללא כינים. ניתן לתאם מראש או להתקשר אלינו לקבלת מידע נוסף.

קליניקת שומרי הראש היא הנציגה הבלעדית לטיפול בכינים באמצעות המכשיר הרפואי AirAllé®. AirAllé מוכר על ידי ה-FDA ומאושר על ידי משרד הבריאות. הוא הוכח קלינית כמכשיר שהורג כינים חיות ו-99.2 אחוז מהביצים באמצעות חום המייבש אותן. הטיפול אורך כשעה ויעילותו מובטחת.

Copyright © 2020 Lice Clinics of America. All rights reserved.
Message Us on WhatsApp